Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
DebilanaDebilana  Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 PRAZNOVJERJE

Go down 
+4
lokita
Šljiva
underground_bitch
nives191289
8 posters
Autor/icaPoruka
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime26/9/2007, 10:54 pm

Ne namjeravam otvarat raspravu na navedenu temu, al moze i to, nije bed...
Ubiti, dobila sam referat na tu temu.. a meni vrlo malo stvari pada na pamet, pa svaka ideja, sugestija i primjer je dobro dosao...
Odnosi se na ono u kaj sve ljudi vjeruju, npr. ak razbijes ogledalo, 7 godina nesrece, vjerovanje u neke prirodne slie, zvijezde, horoskop i takve sheme.. kao, sa sociolosko-psiholoskog aspekta.. kak te stvari djeluju psihicki na ljude, kak su u drustvu i u kakvom drustvu prihvacene, la la la...

(nadam se da ima neki student filozofskog... he he)
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime26/9/2007, 11:08 pm

Nisam pametna za tak nekaj.. mislim, jesam, al sam prelijena razmišljat..
Ugl.. ja sam škorpija po horoskopu.. he he.. ima i u tome neki k.. A sad, ko vjeruje, ko ne vjeruje.. prekasno je večer za razmišljat o tome.. LOL.. zaboli me ko kaj vjeruje.. opet ću si navuć na vrat ove župane..
Sutra ti ostavim nekaj pametnije.. smijesko
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
Šljiva
pilence
pilence
Šljiva


Broj postova : 82
Location : the world of my own
Registration date : 20.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime29/9/2007, 7:35 pm

Ma meni je to tako besmisleno.
Baš će mi neka baba ili neki glupi horoskop koji je napisao neki čovjek koji nije imao pametnijeg posla meni reći kako ću se ja sutra ponašat bla
[Vrh] Go down
lokita
pilence
pilence
lokita


Broj postova : 68
Location : moja soba uglavnom :)
Registration date : 20.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime29/9/2007, 7:54 pm

npr. petak 13 potrcko
nisam praznovjerna, al nekad i ima nešt u tome Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Mirna
njezni predator
njezni predator
Mirna


Broj postova : 109
Registration date : 09.10.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime12/10/2007, 2:23 pm

ja ni ne razmišljam o tome....briga me
[Vrh] Go down
boško
pilence
pilence
boško


Broj postova : 55
Age : 36
Location : kako kada
Registration date : 17.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime24/11/2007, 12:19 am

hm..moje misljenje..

neke od tih stvari se i obistine..al zasto? vjerojatno zato jer smo svjesni takvih stvari i pocnemo se ponasat u skladu s tim..npr. procitas u horoskopu da danas nije dan za ljubav i ti se neces ic nac s deckom(ovo je ljudi samo primjer ne mora biti tocan) zato jer nisi sigurna kak ce sve to izgledat..ili kazu pazi na zubobolju i ti ces tolko mislit na taj tvoj jadan zub da ce te pocet boljet...petak 13 je dan ko i svaki drugi, al sve one stvari koje nam se dogode naopako bolje uocimo nego druge dane, a kad se prbudis snuzden bezvoljan i pesimistican i ponasas se u skladu s tim..naravno da ce i tvoja okolina bit takva...

da ne duljim ja mislim da to ima veze sa samoprorocanstvom..
al jos vise mislim da ima veze s ljudskom dosadom....
[Vrh] Go down
venus in furs
tipkam ko teta za šalterom
tipkam ko teta za šalterom
venus in furs


Broj postova : 263
Age : 33
Location : rijeka
Registration date : 30.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime24/11/2007, 2:53 pm

umm..pa i nisam praznovjerna u smislu horoskop,babe vracare i ta sranja.
ali prije nekog bitnog testa.prije nekog natjecanja.onda imam neke svoje rituale kojih se drzim.neznam zasto.ali tako mi je lakse. smijesko
[Vrh] Go down
wriskica
njezni predator
njezni predator
wriskica


Broj postova : 135
Age : 33
Location : Zadar
Registration date : 01.10.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime2/12/2007, 3:05 pm

Ne mogu reci da sam nešto extra praznovjerna, ali ima par stvari... Ono, imam taj jedan lančić od yantara (ovaj s avatara) koji mi ful znaci i za koji vjerujem da mi donosi srecu jer kad god ga imam pored sebe, osjecam se sigurnije i dogodi mi se nešto lipo, barem jedna stvar u cilom danu! Uvijek ga nosim sa sobom...
A za ogledala, horoskope, macke, petak 13... Horoskope odavno ne citam jer mi se ne da, svaki casopis donosi drugo razmisljanje! Crne mačke su samo mačke, ništa drugo, pa što ako mi priđe priko puta... Ogledala? a gle, kad imaš ogledalo vidiš se jednom, a kada se razbije vidiš više svojih lica, meni se to čini dobro... A petak 13 je tek petak koji meni kao i svaki drugi odsluži za partijanje!!! I tako...
Ima toga... Ja se više bojim nekih drugih stvari od tih praznovjernih gluposti!!!
[Vrh] Go down
http://yantar.blog.hr
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime2/12/2007, 5:03 pm

Ma u biti... nisam praznovjerna da vjerujem u petak 13, crne mačke ili tak nekaj... i ne vjerujem kad mi u horoskopu piše kaj me sutra čeka...
Ali ima nešto u horoskopu u karakterima znakova. Jednostavno ima. Znam po sebi. Pravi sam primjer škorpije. Teška, bez dlake na jeziku, egoistična, luda, ljubomorna, uvijek se borim kad nešto želim makar pritom gazila ljude... ne znam... osvetoljubiva... ufff... ima toga dost...
Al da... ma i dobra sam ja. čekić

Al ono... ima nešto u tome. Meni se ponekad znalo dogoditi (s obzirom da znam karakteristike znakova i po iskustvu i svemu) da upoznam neku osobu, malo popričam s njom, donekle upoznam, i jednostavno odmah znam šta je u horoskopu. Mnogi su se začudili, al eto... to je tak...
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
wriskica
njezni predator
njezni predator
wriskica


Broj postova : 135
Age : 33
Location : Zadar
Registration date : 01.10.2007

PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime3/12/2007, 3:28 am

DANIRA je napisao/la:
Ma u biti... nisam praznovjerna da vjerujem u petak 13, crne mačke ili tak nekaj... i ne vjerujem kad mi u horoskopu piše kaj me sutra čeka...
Ali ima nešto u horoskopu u karakterima znakova. Jednostavno ima. Znam po sebi. Pravi sam primjer škorpije. Teška, bez dlake na jeziku, egoistična, luda, ljubomorna, uvijek se borim kad nešto želim makar pritom gazila ljude... ne znam... osvetoljubiva... ufff... ima toga dost...
Al da... ma i dobra sam ja. čekić

Al ono... ima nešto u tome. Meni se ponekad znalo dogoditi (s obzirom da znam karakteristike znakova i po iskustvu i svemu) da upoznam neku osobu, malo popričam s njom, donekle upoznam, i jednostavno odmah znam šta je u horoskopu. Mnogi su se začudili, al eto... to je tak...

Okej, to i ja priznajem da ima nešto u horoskopu... Mislim, ja sam RAK i neki dan sam baš čitala neke stvari o rakovima i shvatila TO SAM JA, mislim, mojakarakter... I ista stvar za RIBE (ne pitajte zašto sam to čitala Very Happy )... Ima nešto tu, ali oni horoskpi u časopisima, ono danas će ti se desiti to i to, pazi na to i to, to ne čitam i nevjerujem! To mogu i ja napisati...
[Vrh] Go down
http://yantar.blog.hr
Sponsored content





PRAZNOVJERJE Empty
PostajNaslov: Re: PRAZNOVJERJE   PRAZNOVJERJE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PRAZNOVJERJE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Znanost :: Religija,teologija,filozofija-
Forum(o)Bir: