Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
DebilanaDebilana  Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 vaša vjera ali ne religija

Go down 
+16
Ajvek
sloboda u okovima
Mirna
dorica
venus in furs
taonestreet@hotmail.com
Jasenko
Osjechanka
Šljiva
mači
boky
boško
Lasce de Mattey
nives191289
AnA
underground_bitch
20 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime20/9/2007, 7:34 pm

Ima li nešto u što posebno vjerujete u životu?? Ako da, što je to?
Ne mislim sad točno određena npr katolička, pravoslavna, muslimanska, ili kakva već vjera..
Nego, vjerujete li recimo u sudbinu, u dobro u ljudima, u ljubav..?
Ja sam inače ateist i nemam baš neku posebnu vjeru u životu. A i užasno sam pesimistična. Vjerujem u Murphyeve zakone, da ako nešto može poći po zlu, poći će.. Znam da to zvuči možda onak malo deprimirajuće i prazno, al nije, više je realno. Čak bih mogla reći da vjerujem u neku nadu u životu.. u nadu da će biti bolje.. ponekad..

A vi..?
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
AnA
uvaženi forumaš
uvaženi forumaš
AnA


Broj postova : 150
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime20/9/2007, 11:29 pm

ja ne vjerujem u iskrenost jer nitko nije iskren...
[Vrh] Go down
plemenit
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime20/9/2007, 11:34 pm

o je,je...samo kaj zbog iskrenosti najwishe ljudi najebu i swi ih zamrze...
a owo...ja imam swoju wjeru...poshtujem je i drzim do nje...obnawljam je i produbljujem swaki put kad je moguche...te je takodjer pokushawam siriti swojim rijechima i djelima...a swako neka wjeruje u shta oche...jer nam je Bog dao slobodu wolje i wlastiti izbor...
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime20/9/2007, 11:46 pm

odmah se sjetim da vincijevog koda, i onog perioda kad smo istovremeno citale to i bile pod totalnim utjecajem toga.. a tek film i ranger... zanimljive uspomene... ! Very Happy
[Vrh] Go down
Lasce de Mattey
moderator
Lasce de Mattey


Broj postova : 222
Age : 35
Location : Metropole noćnih carstva
Registration date : 16.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime21/9/2007, 12:09 am

ja vjerujem u ljubav, mir.... peace mir ja sam dite cvića.....
[Vrh] Go down
http://www.colinfarrell.com
Magdalen
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime21/9/2007, 4:54 pm

danira, ako vjeruješ u nešto, pa makar i u Murphyjeve zakone - nisi ateist! A ona nada u koju vjeruješ...to je Bog, nada u nešto veće, nešto bolje. Tako da, za sebe možeš reći bilo što, ali ateist nisi! smijesko
[Vrh] Go down
AnA
uvaženi forumaš
uvaženi forumaš
AnA


Broj postova : 150
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime21/9/2007, 5:00 pm

zmajo..zadivljujes me svojim mislima
[Vrh] Go down
Magdalen
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime21/9/2007, 5:12 pm

Ma ja sam ustvari htjela napisati puno duži i puno teološkiji post, recimo to tako, ali sam znala da ćeš i ti ovo čitati, pa sam se suzdržala!
[Vrh] Go down
AnA
uvaženi forumaš
uvaženi forumaš
AnA


Broj postova : 150
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime21/9/2007, 8:48 pm

jao..sad mi krivo..a trebala si...
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 12:55 pm

Magdalena je napisao/la:
danira, ako vjeruješ u nešto, pa makar i u Murphyjeve zakone - nisi ateist! A ona nada u koju vjeruješ...to je Bog, nada u nešto veće, nešto bolje. Tako da, za sebe možeš reći bilo što, ali ateist nisi! smijesko

Znam, ali ateist sam u onom smislu da ne vjerujem u apsolutno nešto što se tiče samih religija.. bez uvrede, al meni su Bog, Isus i company bajke za malu djecu koje ja definitivno ne pušim.. pa tako i ove ostale religije, bilo islam, ili nešto drugo..
A zbog takvih religija smo i imali svakakva sranja na ovom svijetu, i vodili su se svakakvi ratovi, i onda da ja budem pripadnik tak nečega-tnx, but no way.

A ako me Murhpyevi zakoni ne čine ateistom, OK, al ja samo znam da u ništa duhovno niti u ikakve više sile ne vjerujem. Da sam ja vidla uživo Isuseka ili kog već, ajd, onda bih nekaj mogla reć, al ovak.. ono, wtf.. možda ak je i postojao, bio je čovac ko i mi. Koga je sjebala vlastita sudbina.
Ne pucam ja sad samo na Da Vincijev kod, ipak je to samo knjiga osnovana na nekim fiktivnim činjenicama, ali ima mnogo različitih zapisa o Isusu itd, a koje je Crkva sjebala (like always). Sad sam to samo uzela za primjer, to krščanstvo, tak da ne bi bilo uvrijeđenih.
Al jednostavno se ne osjećam kao osoba koja bi mogla nekog štovati, jer ne volim feeling da netko upravlja mojim životom ili da je iznad mene. Pa bio to Bog, Alah ili ko već. Niti bih ikad išla u crkvu, hramove ili nekaj, štovati.
A ateisti i jesu takvi ljudi.

Uzeti rječnik i čitati.. bom
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
boško
pilence
pilence
boško


Broj postova : 55
Age : 35
Location : kako kada
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 4:11 pm

ja sam definitivno vjernica....Mozda ne idem redovito u crkvu i sl., al trudim se…uostalom meni su veci vjernici oni koji se trude zivjeti prema bozjim zakonima nego oni koji idu svaki dan u crkvu, a poslije toga…..svi znamo na sta mislim…

poslije cu napisat jos nesto jer trenutno blond
[Vrh] Go down
boky
fetus
fetus
boky


Broj postova : 17
Age : 33
Registration date : 19.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 5:04 pm

Nije lijepo govoriti o nekim stvarima o kojima pojma nemas, Danira!
Bog nije visi od tebe niti on zeli upravljati tvojim zivotom.
On je duhovno bice od kojega sve proizlazi i nastaje.... Stvorio nas je na svoju sliku i priliku iz ljubavi... Dao nam je slobodnu volju da sami odlucujemo sto cemo od svog zivota napravit.
On ne moze nista u tvom zivotu uciniti, ako mu ti ne dozvolis.
Prvi ljudi: Adam i Eva zeznuli su stvar tako sto su jeli plodove sa stabla ''spoznaje dobra i zla'' (nije to nikakva jabuka ili nesto slicno..) pa ih je Bog istjerao iz Edemskog vrta.
Ovo ce tebi sigurno zvucati kao neka zapovjed ili zabrana, mada u pravom smislu to i je zapovijed, ali pogledaj stvari oko sebe i razmisli sto sve mozes sama napraviti, bez ikakvog uvjeta... Jako puno tvari ne mozes napraviti po svojoj volji, jer uvijek netko kaze to mora biti ovako ili onako.
Ali i ono sto mislis da si sama npravila po svojoj volji, zapravo je jos jedan uvijet koji sama sebi postavljas. Takvim nacinom padas sigurno na dno....
Ali znaj da uvijek postoji Onaj koji te zelio i koji te beskrajni ljubi... Once ti uvijek pruziti ruku, samo ako mu dozvoliš.

Bez uvrede!
[Vrh] Go down
plemenit
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 5:16 pm

boky je napisao/la:
Nije lijepo govoriti o nekim stvarima o kojima pojma nemas, Danira!
Bog nije visi od tebe niti on zeli upravljati tvojim zivotom.
On je duhovno bice od kojega sve proizlazi i nastaje.... Stvorio nas je na svoju sliku i priliku iz ljubavi... Dao nam je slobodnu volju da sami odlucujemo sto cemo od svog zivota napravit.
On ne moze nista u tvom zivotu uciniti, ako mu ti ne dozvolis.
Prvi ljudi: Adam i Eva zeznuli su stvar tako sto su jeli plodove sa stabla ''spoznaje dobra i zla'' (nije to nikakva jabuka ili nesto slicno..) pa ih je Bog istjerao iz Edemskog vrta.
Ovo ce tebi sigurno zvucati kao neka zapovjed ili zabrana, mada u pravom smislu to i je zapovijed, ali pogledaj stvari oko sebe i razmisli sto sve mozes sama napraviti, bez ikakvog uvjeta... Jako puno tvari ne mozes napraviti po svojoj volji, jer uvijek netko kaze to mora biti ovako ili onako.
Ali i ono sto mislis da si sama npravila po svojoj volji, zapravo je jos jedan uvijet koji sama sebi postavljas. Takvim nacinom padas sigurno na dno....
Ali znaj da uvijek postoji Onaj koji te zelio i koji te beskrajni ljubi... Once ti uvijek pruziti ruku, samo ako mu dozvoliš.

Bez uvrede!



na owo mogu rechi samo... BOKY naklon naklon
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 5:32 pm

Mrak. Kad ga upoznam, javim vam Wink
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
mači
fetus
fetus
mači


Broj postova : 7
Location : zagreb
Registration date : 18.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 7:01 pm

ja vjerujem u Ljubav. i čvrsto sam uvjerena da je Bog Ljubav.
to mogu reći iz osobnog iskustva. kad mi nije ništa išlo- ok, imala sam ja sve što sam god htjela, al sam bila užasno nezadovoljna, doupustila sam se voditi od Boga. i eto- sad mi je prekrasno. mislim da vjera proizlazi iz osobnog stava. ako ti želiš vjerovati i ne pronalaziš nikakvih logičkih rješenja onda ostaju- vjera, nada i ljubav. Ljubav je kako god okreneš, po meni, neizbježna.
[Vrh] Go down
Šljiva
pilence
pilence
Šljiva


Broj postova : 82
Location : the world of my own
Registration date : 20.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime22/9/2007, 10:48 pm

mači je napisao/la:
ja vjerujem u Ljubav. i čvrsto sam uvjerena da je Bog Ljubav.
to mogu reći iz osobnog iskustva. kad mi nije ništa išlo- ok, imala sam ja sve što sam god htjela, al sam bila užasno nezadovoljna, doupustila sam se voditi od Boga. i eto- sad mi je prekrasno. mislim da vjera proizlazi iz osobnog stava. ako ti želiš vjerovati i ne pronalaziš nikakvih logičkih rješenja onda ostaju- vjera, nada i ljubav. Ljubav je kako god okreneš, po meni, neizbježna.

Lijepo sročeno. Slažem se Smile
[Vrh] Go down
Magdalen
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 2:51 pm

Puno puta sam razmišljala kako nekome koji tvrdi da ne vjeruje (iako vjeruje, čovjeku je u naravi da vjeruje) opisati Boga. Koja riječ bi Ga najbolje opisala? Sada znam da je to Ljubav. Isus je sama Ljubav. Kad te čovjek razočara ili izda, pružit ćeš mu još jednu, dvije, maksimalno tri prilike, a kad ti to napravi po četvrti puta, pomislit ćeš u sebi "Pa nisam tolika budala da trpim nečija vrijeđanja i izdaje, kao da mi to treba!" A zamisli Isusa. On je umro za tebe, bio mučen, izbičevan, popljuvan i razapet za tebe, a i dalje te voli. I svaki puta kad se udaljiš od njega, dolazi po tebe i ne pušta te. Prekrasnog li spoznanja. Što ti u životu više treba osim Ljubavi?
[Vrh] Go down
AnA
uvaženi forumaš
uvaženi forumaš
AnA


Broj postova : 150
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 2:56 pm

bravo zmajo...slazem se
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:31 pm

Joj, koji je ovo smijeh... Laughing Laughing Danira vidim da ti je misljenje nekako u manjini, ali lujo moj, kog je uopce briga za te spike... kao, to ti ima neku ulogu u zivotu? je rajt.. ljudi, kaj se tu opterecujete sa sranjima koje nikad necete moc dokucit, to je sve ionak irealno i ma... ima u zivotu puno puno ljepsih stvari od spika o bogu, isusu, turskim haremima i co. =)
Nazovite si frenda ili neku voljenu osobu, i odite na kavu, vise se isplati! I bar je realno..
Hvala kaj me necete sad popljuvat zbog ovog jer mi to ionak nista ne znaci! smijesko
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:35 pm

danira je napisao/la:
Mrak. Kad ga upoznam, javim vam Wink

Mailnes mi broj... Razz Razz Razz
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:35 pm

nives191289 je napisao/la:
Joj, koji je ovo smijeh... Laughing Laughing Danira vidim da ti je misljenje nekako u manjini, ali lujo moj, kog je uopce briga za te spike... kao, to ti ima neku ulogu u zivotu? je rajt.. ljudi, kaj se tu opterecujete sa sranjima koje nikad necete moc dokucit, to je sve ionak irealno i ma... ima u zivotu puno puno ljepsih stvari od spika o bogu, isusu, turskim haremima i co. =)
Nazovite si frenda ili neku voljenu osobu, i odite na kavu, vise se isplati! I bar je realno..
Hvala kaj me necete sad popljuvat zbog ovog jer mi to ionak nista ne znaci! smijesko

Ha ha ha!!!!.. naklon naklon naklon
hvala ljubavi, na tebe uvijek mogu računati! buha
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
plemenit
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:37 pm

vaša vjera ali ne religija 824351
[Vrh] Go down
Magdalen
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:39 pm

Drage moje, kad si dopustite biti zagrljene Božjom ljubavlju, postidit ćete se svojih riječi...
[Vrh] Go down
Magdalen
Gost




vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:47 pm

nives191289 je napisao/la:
Joj, koji je ovo smijeh... Laughing Laughing ljudi, kaj se tu opterecujete sa sranjima koje nikad necete moc dokucit, to je sve ionak irealno i ma... ima u zivotu puno puno ljepsih stvari od spika o bogu, isusu, turskim haremima i co. =)
Nazovite si frenda ili neku voljenu osobu, i odite na kavu, vise se isplati! I bar je realno..

Hm...ako vjeruješ da poslije ovoga svijeta nema ništa, čemu onda živjeti? Uživati u nekoliko 10-aka godina isprazne zabave? E, to je nerealno!
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime23/9/2007, 3:47 pm

Magdalena je napisao/la:
Drage moje, kad si dopustite biti zagrljene Božjom ljubavlju, postidit ćete se svojih riječi...

Draga moja, ja nikad nisam pljuvala po vjernicima, samo sam izrazila svoje mišljenje. Kao i Nives.
A ti oprosti što nisam vjernica kao ti, ali imam pravo na svoje ja i svoje mišljenje. Vjeru mi neće nitko nametati, jer da meni treba neko božansko biće, onda bih bila vjernik, ali meni to ne treba u životu, jer više volim živjeti "čvrsto na zemlji".
Tvoja vjera - tvoj izbor, ali meni nemoj soliti pamet, jer svatko ima pravo na vlastiti izbor.
Uostalom, tema ovog foruma je u što vjerujete, čuj, ipak sam je ja otvorila pa znam, a ne da se sad tu prepiremo tko u što vjeruje.
Kao što rekoh, svatko ima pravo na svoj izbor, a ne da se nekome nešto nameće kao ti sada što pametuješ jer ja ne vjerujem u Boga.
Nisam u njega nikad vjerovala, i sasvim mi je dobro u životu. A do sad ga nisam ni trebala. Ak hoće, može me ubit, ak postoji. Jebe se meni. Do tad, uživam u ovom svom savršenom životu. he he... Smile

Toliko od mene.

P.S. znam da nitko nije iznad mene, hvala hvala... smijesko


Zadnja promjena: ; 23/9/2007, 3:49 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
Sponsored content





vaša vjera ali ne religija Empty
PostajNaslov: Re: vaša vjera ali ne religija   vaša vjera ali ne religija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
vaša vjera ali ne religija
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Znanost :: Religija,teologija,filozofija-
Forum(o)Bir: