Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
DebilanaDebilana  Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 veza ili brak osoba koje nisu iste religije

Go down 
+14
kristinka
sloboda u okovima
violetPOWER!!!!
Jasenko
Mirna
zeko1610
nemo
venus in furs
lady
boško
underground_bitch
nives191289
AnA
mači
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
plemenit
Gost




veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime22/9/2007, 6:02 pm

zanima me...shto chiniti..kako se ponashati u takwoj wezi...di nachi neke kompromise...??? sto kad se danas-sutra rodi djete...u kakwoj i kojoj ga wjeri odgajati...
[Vrh] Go down
mači
fetus
fetus
mači


Broj postova : 7
Location : zagreb
Registration date : 18.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime22/9/2007, 6:55 pm

moja draga sestrica bila je 5 godina u vezi s Indijcem...
hm... funkcioniralo je to sve dok se nije vratio u Indiji (upoznali su se inače u SAD)
i sad...
dok su još bili zajedno, razmišljali su o ženidbi i došli su od kompromisa da će ona djecu odgajati u svojoj religji. on se s time složio. ako se te osobe stvarno vole, onda će se sve moći uspjeti dogovoriti...
inače ako su ljudi 2 različite vjere, obredi ženidbe se vrše i po jednoj i drugoj kulturi tj. vjeri...
[Vrh] Go down
AnA
uvaženi forumaš
uvaženi forumaš
AnA


Broj postova : 150
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime23/9/2007, 2:57 pm

uz dogovor sve se moze rijesit...
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime23/9/2007, 9:04 pm

postoji i ljubav bez braka...
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime24/9/2007, 1:51 am

Najbolje bi bilo ne odgajati dijete u APSOLUTNO nikakvoj vjerskoj odnosno religijskoj zajednici, pa kada bude dovoljno odraslo, neka si samo odabere religiju ako će htjeti...
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime24/9/2007, 11:42 am

danira je napisao/la:
Najbolje bi bilo ne odgajati dijete u APSOLUTNO nikakvoj vjerskoj odnosno religijskoj zajednici, pa kada bude dovoljno odraslo, neka si samo odabere religiju ako će htjeti...

WEEEE.... naklon naklon naklon
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime24/9/2007, 11:47 am

A jbg... nekima to možda zvuči čudno, al je najpametnije... moji starci su isto ateisti, i nikad nisu ni mene ni buraza forsali na neku vjeru. A i da su svatko svoje vjere, isto sumnjam da bi nas gurali svatko na svoju stranu. Ako me jednog dana neka vjera zaintrigira ili počne zanimati, tko zna, možda počnem u nekaj vjerovati. Do tad, zahvalna sam im na ovakvom odgoju, i uživam u slobodi odabira. Wink
Znaš i sama.
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
Magdalen
Gost




veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime24/9/2007, 6:17 pm

Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik. Dijete treba od malih nogu poučavati u vjeri i moralno ih odgajati, a kada ono odraste neka onda odabere hoće li bit vjernik ili ne, ima više izbora nego dijete ateist kojem je postalno noramlno ne vjerovati u ništa osim sebe i hedonizam.
P.S. ako netko bude imao kakvu primjedbu na ovo - kao što i vi kažete - ja sam samo izrazila svoje mišljenje...
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime25/9/2007, 9:48 pm

Magdalena je napisao/la:
Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik.

A eto, mene bake ucile svemu tome svetom... kupovale mi krunice, pricale price o tim svecima, tjerale me u crkvu, prigovarale mi za odjecu, kao, nije u stilu s Bogom, morala na ispovjedi, bit doma kad dolazi pop za Bozic kucu posvetit, ucile me molit i tinti linti iz dana u dan.. i eto, odgajali me u vjeri, a di sam sad od toga...? uzalud vam trud sviraci..
Ma da mi i dan danas predbacuju nepostivanje svega kaj je njima sveto..
A eto.. world changin'
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime25/9/2007, 10:55 pm

nives191289 je napisao/la:
Magdalena je napisao/la:
Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik.

A eto, mene bake ucile svemu tome svetom... kupovale mi krunice, pricale price o tim svecima, tjerale me u crkvu, prigovarale mi za odjecu, kao, nije u stilu s Bogom, morala na ispovjedi, bit doma kad dolazi pop za Bozic kucu posvetit, ucile me molit i tinti linti iz dana u dan.. i eto, odgajali me u vjeri, a di sam sad od toga...? uzalud vam trud sviraci..
Ma da mi i dan danas predbacuju nepostivanje svega kaj je njima sveto..
A eto.. world changin'

Istina... čemu sve to ako kad odrasteš shvatiš neke stvari malo bolje (HMMMM) i makneš se svojevoljno od religije koja ti je nametnuta...
P.S. Niveska moja... tek sad shvaćam kakvo si djetinjstvo imala... Sad žao mi je... VOLIM TE...
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime25/9/2007, 11:40 pm

danira je napisao/la:

P.S. Niveska moja... tek sad shvaćam kakvo si djetinjstvo imala... Sad žao mi je... VOLIM TE...

Ajde, nije bas tak strasno... he he he
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime26/9/2007, 12:59 am

A bit će bolje... Smile Pričat ću ti ja o svom sretnom djetinjstvu... bez toga... LOL...
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
boško
pilence
pilence
boško


Broj postova : 55
Age : 36
Location : kako kada
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime26/9/2007, 3:45 pm

mislim da bi roditelji trebali djecu upoznat s obje religije i pokusat nac kompromis, a kad to djete biude moglo samo odlučivat odlucit ce se.....jer ne znam kak bi se moglo odlucit za bilo koju religiju ako ju ne poznaje...
[Vrh] Go down
lady
fetus
fetus
lady


Broj postova : 12
Registration date : 26.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime26/9/2007, 7:59 pm

na djecu se zapravo moraju prenijeti neke osnovne moralne vrijednosti neovisno o vjeri,za to će se oni odlučit sami,ja sam morala u crkvu,pa sam namjerno tražila objašnjenja zašto bog ne može postojati,kako crkva nije dobra i tako to...kad su me pustili na miru,ja ipak povjerovala - nije da sad baš ližem oltare al tu i tamo odem,pomolim se i mislim da ću jednog dana svojoj djeci također pokušat objasnit da bi trebala vjerovat...
[Vrh] Go down
venus in furs
tipkam ko teta za šalterom
tipkam ko teta za šalterom
venus in furs


Broj postova : 263
Age : 33
Location : rijeka
Registration date : 30.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime1/10/2007, 11:06 pm

underground_bitch je napisao/la:
A jbg... nekima to možda zvuči čudno, al je najpametnije... moji starci su isto ateisti, i nikad nisu ni mene ni buraza forsali na neku vjeru. A i da su svatko svoje vjere, isto sumnjam da bi nas gurali svatko na svoju stranu. Ako me jednog dana neka vjera zaintrigira ili počne zanimati, tko zna, možda počnem u nekaj vjerovati. Do tad, zahvalna sam im na ovakvom odgoju, i uživam u slobodi odabira. Wink
Znaš i sama.

potpuno se slazem..isti takav slucaj sam..heheh..
a mislim da ako se ljudi stvarno vole da im religija nije bitna..
a da ce se djeca vec nekako snaci..
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime1/10/2007, 11:23 pm

venus in furs je napisao/la:
underground_bitch je napisao/la:
A jbg... nekima to možda zvuči čudno, al je najpametnije... moji starci su isto ateisti, i nikad nisu ni mene ni buraza forsali na neku vjeru. A i da su svatko svoje vjere, isto sumnjam da bi nas gurali svatko na svoju stranu. Ako me jednog dana neka vjera zaintrigira ili počne zanimati, tko zna, možda počnem u nekaj vjerovati. Do tad, zahvalna sam im na ovakvom odgoju, i uživam u slobodi odabira. Wink
Znaš i sama.

potpuno se slazem..isti takav slucaj sam..heheh..
a mislim da ako se ljudi stvarno vole da im religija nije bitna..
a da ce se djeca vec nekako snaci..

naklon naklon naklon
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
nemo
fetus
fetus



Broj postova : 1
Age : 34
Location : izgubljena u wremenu i prostoru
Registration date : 03.10.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime3/10/2007, 12:43 am

Magdalena je napisao/la:
Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik. Dijete treba od malih nogu poučavati u vjeri i moralno ih odgajati, a kada ono odraste neka onda odabere hoće li bit vjernik ili ne, ima više izbora nego dijete ateist kojem je postalno noramlno ne vjerovati u ništa osim sebe i hedonizam.
P.S. ako netko bude imao kakvu primjedbu na ovo - kao što i vi kažete - ja sam samo izrazila svoje mišljenje...

ma da, swe je to ok, ALI . . .
ja sam odgajana u katolichkoj wjeri. danas sam ateist jer ne widim nekog smisla u swemu tome. ipak, to ne znachi da nemam morala. moja frendica je odgajana u ateistichkoj obitelji. znam je u dushu i puno je bolja od 90% krshchana koje poznajem. postoji moral i bez religije.
a shto se tiche weze, probala sam jednom shto to znachi. iskreno, pakao. mi smo se woljeli i josh se wolimo, ali nikad nechemo mochi biti zajedno zbog nashih obitelji. on je prawoslawac, a uz to ima i srpske korijene. u nashem sluchaju weza je nemogucha.
[Vrh] Go down
http://nemoo.blog.hr/
plemenit
Gost




veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime3/10/2007, 9:33 am

da...nitko ne dowodi u pitanje moral twoje frendice...istina da ima puno boljih ljudi druge wjere i onih koji su nesh kao ateisti...al po mojem ne postoje ateisti...nemozesh ne wjerowati u nisha...onda nisi chowijek...al ugl..htijedoh rech...hm...dijete...neznam...ewo ja nisam odgajan nimalo u duhu swoje wjere..chak sam i mrzio ich u crkwu i wjeronauk..nego mi je kasnije doshlo neshto shto je promjenilo moj ziwot i krenuo sam u crkwu i na framu i sad sam saswim druga osoba..tko zna kako bi moj ziwot zawrshio da se nisam okrenuo swojoj wjeri..stoga chak mislim da bi mozda bilo bolje djete iz takwe weze pustit da samo odabere..nikada nije kasno za utechi se Bogu ili bilo kojoj drugoj wjeri koja che te ispunit...
[Vrh] Go down
nives191289
manijak
manijak
nives191289


Broj postova : 361
Age : 34
Location : stvarno zelis znati?
Registration date : 16.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime3/10/2007, 8:19 pm

nista se nuzno ne mora odabrati... mora se samo umrijeti...
ja ni sama ne znam u kaj vjerujem, niti kojoj vjeri pripadam niti me to ne zanima...ta mi tema uopce nije ni na kraju pameti, ovak mi je bas ok, i uopce se ne opterecujem koja to visa sila iznad mene glumi voayera...
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime4/10/2007, 4:32 pm

nives191289 je napisao/la:
nista se nuzno ne mora odabrati... mora se samo umrijeti...
ja ni sama ne znam u kaj vjerujem, niti kojoj vjeri pripadam niti me to ne zanima...ta mi tema uopce nije ni na kraju pameti, ovak mi je bas ok, i uopce se ne opterecujem koja to visa sila iznad mene glumi voayera...


naklon naklon naklon
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
zeko1610
fetus
fetus



Broj postova : 11
Age : 46
Location : http://pctrikovi.forum-free.org/
Registration date : 09.10.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime9/10/2007, 5:01 pm

Bez obzira na vjeru ,nacionalnost ,sve mora biti korektno i sa puno kompromisa u vezi,jer ako nije tako ,možete biti iste vjere ,religije nacionalnost nečete se slagati,jednostavna pouka budimo ljudi i imajmo za sve razumjevanja oko sebe i za same sebe!
[Vrh] Go down
http://zekoservisi.blog.hr/
Mirna
njezni predator
njezni predator
Mirna


Broj postova : 109
Registration date : 09.10.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime12/10/2007, 2:19 pm

underground_bitch je napisao/la:
Najbolje bi bilo ne odgajati dijete u APSOLUTNO nikakvoj vjerskoj odnosno religijskoj zajednici, pa kada bude dovoljno odraslo, neka si samo odabere religiju ako će htjeti...

bravo!!
ja se sićan kad san bila 4.osnovne i kad san rekla da neću ić više na vjeronauk (i neiden) svi su frendovi taj dan rekli da ni oni neće i onda im to roditelji nisu dopustili (da se ispišu sa vjeronauka)..... mislim stvarno triba nešto učiniti vezano za to...
[Vrh] Go down
Mirna
njezni predator
njezni predator
Mirna


Broj postova : 109
Registration date : 09.10.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime12/10/2007, 2:22 pm

Magdalena je napisao/la:
Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik. Dijete treba od malih nogu poučavati u vjeri i moralno ih odgajati, a kada ono odraste neka onda odabere hoće li bit vjernik ili ne, ima više izbora nego dijete ateist kojem je postalno noramlno ne vjerovati u ništa osim sebe i hedonizam.
P.S. ako netko bude imao kakvu primjedbu na ovo - kao što i vi kažete - ja sam samo izrazila svoje mišljenje...

što je loše u tome da je neko ateist???
[Vrh] Go down
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime12/10/2007, 8:12 pm

Mirna je napisao/la:
Magdalena je napisao/la:
Ja se kao i obično ne slažem, mislim da je važno da se dijete odgaja u bilo kojoj vjeri, jer ako odraste kao ateist vrlo su male mogućnosti da će postati vjernik. Dijete treba od malih nogu poučavati u vjeri i moralno ih odgajati, a kada ono odraste neka onda odabere hoće li bit vjernik ili ne, ima više izbora nego dijete ateist kojem je postalno noramlno ne vjerovati u ništa osim sebe i hedonizam.
P.S. ako netko bude imao kakvu primjedbu na ovo - kao što i vi kažete - ja sam samo izrazila svoje mišljenje...

što je loše u tome da je neko ateist???

HVALA TI... HVALA TI... HVAAAAAALA TI... !!!!
HVALA TI CRNI VRAŽE ŠTO SI MI DOZVOLIO DA UPOZNAM NA OVOM FORUMU I NEKOG NORMALNOG... ČAST OSJEČANKI, NIVES I JASENKU. Very Happy


aaaaaaaaaaaa... ti si moje biće.... ljubim teeeeeeeeeeee
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
underground_bitch
jebeni manijak
jebeni manijak
underground_bitch


Broj postova : 491
Age : 34
Location : ..destination unknown..
Registration date : 17.09.2007

veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime12/10/2007, 8:14 pm

Mirna je napisao/la:
bravo!!
ja se sićan kad san bila 4.osnovne i kad san rekla da neću ić više na vjeronauk (i neiden) svi su frendovi taj dan rekli da ni oni neće i onda im to roditelji nisu dopustili (da se ispišu sa vjeronauka)..... mislim stvarno triba nešto učiniti vezano za to...

curo, ja se zaljubila u tebe... hm... kad mi netko ovako uljepša dan... JAO... baš sam sretna.. potrcko
[Vrh] Go down
http://myspace.com/danirchek
Sponsored content





veza ili brak osoba koje nisu iste religije Empty
PostajNaslov: Re: veza ili brak osoba koje nisu iste religije   veza ili brak osoba koje nisu iste religije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
veza ili brak osoba koje nisu iste religije
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» o chemu misli osoba iznad...
» Par stihova koje volite...
» najweche sranje koje sam ikada gledo......

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Znanost :: Religija,teologija,filozofija-
Forum(o)Bir: